KONZERVATIVNÍ BYT

SQUAT iD23D

Navrhla

Ivana Dombková 
architektura

ŽIJÍ TU

Petr a Martin

Ateliér Ivany Dombkové navrhl největší z bytů. Obývají ho dva muži, kteří mají rádi konzervativní design. Ten se do interiéru promítá například v klasickém dubovém dřevě. Sem tam se však objeví příjemné narušení strohosti: ať už v podobě zrcadlové instalace nebo barevných akcentů. Z bytu, který je rozdělen na samostatně funkční jednotky, lze vstoupit na terasu a kochat se stověžatou Prahou.

Ivana Dombková

Luxus je štěstí.

Ivana Dombková a Rostislav Černík se poprvé potkali v roce 1992 a od té doby společně řeší otázku, jak se bydlí nejlépe. U každého projektu musí poznat souvislosti, vztahy i vazby. Vždy chtějí plně pochopit představy budoucích uživatelů o budoucnosti, jejich potřeby, nároky i způsob života. Každý jejich projekt je samostatný příběh.

PŘEHRÁT VIDEO
VÍCE O Ivana

ŽIJÍ TU

Petr a Martin

Petr je kuchař a Martin, který vlastní a pronajímá další dva byty v nejvyšších patrech, zase obchoduje s uměním. Mají rádi konzervativní design, ale chtějí ho rozbíjet extravagantními prvky. Proto třeba do obývacího pokoje umístili zrcadlovou instalaci a neutrální barvy sem tam rozbíjí sytá modř. Často přijímají návštěvy, a tak má jejich byt mimo jiné samostatnou jednotku pro hosty.