NADČASOVÝ BYT

SQUAT iD23E

Lenka Míková

ŽIJÍ TU

Ida, Josef a Sebastián

Byt jako útočiště a vlastní svět, kde vybrané předměty vyprávějí minulé i současné příběhy českého designu. To je byt od mladé architektky Lenky Míkové. V prostoru, který měl již dané povrchy i vestavěný nábytek, vytvořila domov pro designérku, architekta a jejich syna. Byt je zařízený věcmi od přátel z různých tvůrčích oborů ve svěží kombinaci s designovými ikonami a množstvím rostlin, které z bytu dělají oázu klidu v srdci města. Stejně jako střešní terasa s krbem a výhledem na celé město.

Lenka Míková

Luxus je dýchat čistý vzduch a mít v kohoutku pitnou vodu. A taky nespěchat a mít v srdci města zahradu a terasu s 360° výhledem.

Lenka Míková studovala architekturu v Praze a v Paříži. Profesní zkušenosti sbírala při práci pro různé kanceláře v ČR i v zahraničí, pak jako spoluzakladatelka v ateliéru edit!. Od roku 2014 vede vlastní architektonické studio se zaměřením na rekonstrukce, interiéry a instalace. Svůj přístup přirovnává k očišťování: tvarů, motivů a nápadů - aby mohly vyznít přirozené a jednoduché krásy.

PŘEHRÁT VIDEO
VÍCE O Lenka

ŽIJÍ TU

Ida, Josef a Sebastián

Užívají si svou práci a na jejich bytě v nejvyšším patře je to vidět. Domov designérky Idy, architekta Josefa a jejich syna Sebastiána je plný ikonického i současného designu, a to především českého. Předměty a výtvarná díla často získávají od svých známých z různých oborů a s oblibou je kombinují se svou osobní sbírkou historických ikon a rostlin. Jejich byt je klidnou zahradou v centru velkoměsta, završenou střešní terasou, odkud si při večerech u krbu a sklenky vína užívají jedinečný výhled na celou Prahu.